Nawodnienie i drenaże

Nasza firma landscape studio jest certyfikowaną firmą z zakresu projektowania i instalacji profesjonalnych systemów nawadniania takich firm jak: RAIN BIRD, TORO, HUNTER, K-RAIN, ORBIT

Systemy automatycznego nawadniania pozwalają aby szczególnie w początkowym okresie ogród mógł wzrastać, nawet w okresie bezopadowym. Okresy suszy są bardzo niebezpiecznie dla roślin nowoposadzonych u których system korzeniowy nie miał czasu na rozrost.

W zależności od podłoża i dobranej roślinności potrzeby wodne są zróżnicowane.

System nawadniający dla ogrodów reprezentacyjnych z częścią wydzieloną trawniki to niezbędny element do zachowania ogrodu w dobrej kondycji przez cały okres wegetacji roślinności.
W dzisiejszych czasach podlewanie tradycyjne ogrodu jest praktycznie niemożliwe ze względu na czasochłonność. Niewłaściwy czas oraz ilość zużytej wody może wpłynąć na zalanie części ogrodu a drugiej na niedolanie dodatkowo może podwyższyć rachunki.

System nawadniania podlewa ogród w czasie kiedy parowanie wody jest najmniejsze, a przyswajalność jej przez rośliny jest największa.

Trawnik nie podlewany przez 3 dni może całkowicie stracić swój urok. Sterownik wraz z czujnikiem deszczu zadba o to aby roślinność zawsze miała dostęp do wody, a w trakcie opadów deszczu nie dopuści do przelania. System nawadniania jest bezobsługowy dla użytkowników.

Dodatkowo mogą być sterowane za pośrednictwem smartfonów niezależnie od miejsca w jakim się znajdujemy.

W upalne dni pozwala to na zrobienie niezłego psikusa naszym najbliższym 😉

Wykonujemy również serwis systemów automatycznego nawadniania w tym jesienne przygotowanie do zimy. Dajemy Gwarancje! W przypadku wysokich wód gruntowych bądź ciężkich gleb ilastych i gliniastych Wykonujemy również drenaże paskowe i odwodnienia liniowe